6+1 tipov pre dokonalé ustieľanie textílií

vankúše

Hotel môže mať kvalitné textílie, práčovňa sa o ne môže dôkladne starať, ale ak zanedbáte ich prezentáciu hosťom v zmysle precízneho ustielania, výsledný efekt vynaloženej energie a zdrojov bude mizivý.

Na úvod je dôležité zdôrazniť, že so schopnosťou ustielať sa nikto nerodí. Nevyhnutná je manuálna šikovnosť chyžnej, ale aj skúsenosti a prax. Inak povedané, s každou stovkou založených posteľných plachiet stúpa úroveň hotela. Dokonalé lôžko je výsledkom súhry celého personálu.

1. Dokonalá čistota a rovnosť textílií

Dbajte na to, aby ste Vy a Vaše chyžné ani v jedinom prípade nezaložili na posteľ inú ako dokonale čistú a vyžehlenú bielizeň. Každá škvrna na posteľnej plachte je pomyselnou škvrnou na povesti Vášho hotela. Precíznosť sa Vám v tomto prípade tisícnásobne vráti. Posteľná bielizeň musí byť čistá na pohľad, príjemná a svieža na dotyk a voňavá. S inými kvalitami do hotelovej izby nevstupujte.

dokonalá čistota

2. Precízne založenie posteľnej plachty

Založenie posteľnej plachty je najdôležitejšou a súčasne najnáročnejšou súčasťou ustielania. Hoci napínacie prestieradlá sú komfortným riešením, nenechajte sa zlákať pohodlím a venujte čas dôkladnému zakladaniu plátennej plachty pod matrac. Vizitkou kvality je dokonalá rovnosť bez viditeľných skladov a precízne založené rohy. Predovšetkým väčšie hotely by mali dbať na to, aby si všetky chyžné osvojili jednotný, ideálne nemocničný, spôsob zakladania rohov.

 

posteľ

3. Dokonale sediace obliečky

Výber správnej veľkosti posteľnej bielizne by mal ísť ruka v ruke s jej dokonalým navlečením na paplóny a vankúše. Pokrčený okraj paplóna a rohy vankúšov nelícujúce s rohmi obliečok sú chybou dizajnu i funkčnosti. Paplóny a vankúše musia s obliečkami doslova zrásť. Vážnym nedostatkom sú chýbajúce alebo rozopnuté gombíky či patentky. Časť paplóna nesmie za žiadnu cenu vytŕčať z obliečky.

 

obliečky

4. Prestieranie paplónov

Prestieranie paplónov je vecou dizajnu. Všeobecným odporúčaním pre dvojlôžko je prestretie paplóna cez celú posteľ. Vzniká tým dojem elegancie, objemu a celistvosti. Dôležité je dbať na previsy, ktoré sú zhodné na všetkých troch okrajoch postele. Paplón môžete v hornej časti prehnúť zhybom, ktorého šírka zodpovedá previsu alebo ho môžete lícovať s čelom postele. V tomto prípade ustielate vankúše na paplón.

 

vankúše

 

5. Použitie dekoračných textílií

Dekoračné prehozy a vankúše sú estetickým i funkčným puncom lôžka. Aj v tomto prípade však dbajte na ich dokonalú čistotu a sviežosť. V tomto prvku ustielania sa u hotelierov najčastejšie stretávame so zanedbaním hygieny, ktoré je považované za hrubú chybu. Pre dosiahnutie dokonalého estetického výsledku je vhodné kombinovať rôzne tvary a veľkosti vankúšov v súrodom dizajne. Výsledkom bude honosne a exkluzívne pôsobiace lôžko.

 

posteľ

 

6. Podpis hotela

Určite chcete, aby Váš hotel bol pre hostí výnimočný v pozitívnom zmysle slova. Inak povedané, zapamätateľný. Doprajte preto svojim hosťom niečo navyše. Vytvorte si vlastný podpis ustielania, na ktorý vaši hostia nezabudnú. Môže ním byť čokoľvek od kreatívneho skladania uterákov až po drobné pozornosti, akými sú mydielka, kvety, či čokoládky s logom hotela alebo prianím príjemného pobytu. Kreativite sa medze nekladú.

 

podpis hotela

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *