Hotelové koberce

Výber kobercov je, nielen pre ubytovacie zariadenia, široký. Môžete si vybrať z metrážových i kusových kobercov, z výrobkov pozostávajúcich z prírodných, ale aj umelých vlákien. Celoplošné koberce sú skôr komerčnou záležitosťou – nájdete ich v reštauráciách, kanceláriách a, áno, aj v hoteloch. Kusové koberce sú špecifickejšie a rozhoduje pri nich predovšetkým estetická funkcia. Sú skôr doplnkom pred sedačku, ako „hotelovým kusom“.
Pri výbere je dôležitá dĺžka vlasu, ale aj farebnosť. Ak sa rozhodnete pre koberce s dlhými vláknami, ktoré sú v súčasnosti veľmi moderné, mali by ste myslieť aj na to, že si vyžaduje pravidelné čistenie a starostlivosť. Koberce s krátkym vlasom sú, čo sa starostlivosti týka, do hotelového prostredia o niečo vhodnejšie.
Pri výbere farieb netreba zabúdať na to, že tmavé farby priestor opticky zmenšujú a zútulňujú, že svetlé farby priestor rozjasnia a výrazné farby, ako sú hnedá, červená a žltá, vytvoria dramatický dojem. Sivá, zelená a modrá pôsobia upokojujúco, avšak chladne.