5 overených tipov, ktoré predĺžia životnosť vášho hotelového textilu

predĺžte životnosť hotelových textílií

Správna starostlivosť o posteľnú bielizeň je ďalšou zo záruk jej vysokej funkčnosti a dlhej životnosti. Textílie, o ktoré je postarané sú dokonale čisté, svieže, mäkké a nadýchané.

Starostlivosť o lôžko je nutné považovať za súčasť základnej starostlivosti o hosťa a jej kvalita sa odráža v jeho spokojnosti. Tým v konečnom dôsledku aj v zisku a úspešnosti hotela. Nehovoriac o tom, že textílie, o ktoré sa ich majiteľ správnym spôsobom stará, si zachovávajú svoje pôvodné vlastnosti po veľmi dlhý čas.

1. Oboznámte sa s odporúčaniami pre ošetrovanie textilu

Štandardom textílií sú štítky s ošetrovacími symbolmi. Niektorí výrobcovia dodávajú návod na ošetrovanie textílií aj v rámci samostatného dokumentu. Nepodceňujte tieto informácie od výrobcu a ideálne sa na ne pýtajte ešte pred zakúpením tovaru. Ušetríte si tým nemalé investície a energiu. Faktom je, že len málo hotelierov sa o tieto údaje zaujíma. Odporúčame Vám zamerať sa predovšetkým na možnosti čistenia výplne vankúšov a paplónov.

 

pranie hotelových textílií

2. Starajte sa o citlivejšie textílie vo svojom inventári

Hlavne niektoré obliečky a dekoratívne textílie si vyžadujú citlivé čistenie, sušenie a žehlenie. Z vlastnej skúsenosti vieme, že väčšina personálu hotelov a práčovní na túto skutočnosť neberie ohľad a predovšetkým odporúčané teploty sa v bežnej praxi nedodržiavajú. Hoci opotrebovanie nie je viditeľné okamžite, textílie vydržia oveľa menej praní na teplotách vyšších ako je odporúčanie výrobcu. Výsledkom je opäť rýchle opotrebovanie. Upovedomte práčovňu, ktorej zverujete svoje textílie, že si prajete dodržiavanie odporúčaní výrobcu.

 

starostlivosť o textílie

3. Vetrajte lôžkoviny

Predovšetkým výplň vankúšov a perín je citlivá na vlhkosť. To ako s Vašim zariadením zaobchádzajú hostia príliš neovplyvníte. Zamerajte sa však na to, aby ste Vy alebo Vaše chyžné mali vždy dostatok času na kvalitné vyvetranie lôžka pri každej výmene posteľnej bielizne. Odmenou Vám bude sviežosť a dlhá životnosť paplónov a vankúšov. Za súčasť vetrania sa považuje aj precízne natrasenie výplne vankúša.

 

hotelová izba

4. Pravidelne dopĺňajte výplne

Výhodou moderných vankúšov je už spomínaná možnosť dopĺňania výplne. Vankúše ako obláčik sú vizitkou kvalitného ustielania. Zaraďte do bežnej starostlivosti o lôžko kontrolu výplne a jej pravidelné dopĺňanie podľa potreby. Majte vždy k dispozícii dostatočné množstvo náhradnej výplne pre svoje vankúše.

 

vankúš

5.Používajte vôňu v spreji

Dokonalá čistota ide ruka v ruke s príjemnou a sviežou vôňou. Hoci správnym čistením a vetraním je možné docieliť požadovanú úroveň kvality, šikovným trikom môžete svoj výsledok výborne podčiarknuť. Doprajte si bezprostredne pred ubytovaním každého hosťa čas na kontrolu izby a spojte túto činnosť s osviežením lôžka aromatickým vankúšovým sprejom. Nič však nepreháňajte. Stačí malý závan sviežosti.

vôňa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *