6 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred výberom hotelových textílií

6 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Máme odvahu tvrdiť, že posteľná bielizeň má v rámci komfortného spánku väčší význam ako samotné lôžko. Hoteloví hostia sú doslova vo fyzickom kontakte s ustlanými textíliami, cítia ich jemnosť, mäkkosť, sviežosť a na základe týchto kvalít priamo usudzujú na úroveň zariadenia. Textílie sa tak stávajú významnou funkčnou i dizajnovou súčasťou interiéru. Ich výber je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré musia hotelieri pri zariaďovaní urobiť.

Zozbierali sme pre vás základné vodítka, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej posteľnej bielizne pre Váš hotel.

1.Kvalita je rozhodujúca

Rozdiely v kvalite hotelových textílií na našom trhu sú veľmi veľké. Ak si urobíte prieskum, zistíte, že na nákupe posteľnej bielizne pre hotel s priemernou kapacitou môžete ušetriť stovky či dokonca tisíce eur. Ide však o úsporu, ktorá sa Vám v konečnom dôsledku niekoľkonásobne vypomstí. Výrazne nízka cena ide obyčajne ruka v ruke s nízkou kvalitou, ktorá pre hoteliera znamená vysoké prevádzkové náklady a nízku životnosť textílií. Nehovoriac už o nízkej úrovni komfortu hostí. V momente, keď je textil opotrebovaný, zožmolkovaný a nie je možné ho dokonale vyprať, klesá jeho hodnota na minimum.

Preto prvá otázka, na ktorú by ste sa mali pri výbere textílií zamerať, je: Ide o kvalitný textil určený na denné prevádzkové použitie?

kvalita

2. Chránič matraca je dôležitejší ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať

Ochrana matraca pred znečistením a vlhkosťou musí byť predovšetkým funkčná. Dôležité je zohľadniť mäkkosť, odolnosť, náročnosť prestierania a čistenia. O týchto kvalitách vypovedá materiál záteru a vrchnej vrstvy, odporúčania pre pranie a spôsob uchytenia chrániča na matrac. Vhodné je tiež zohľadniť antibakteriálnu a protiplesňovú úprav.

 

matrac

 

3. Posteľné plachty so zakladaním pod matrac sú zárukou jednoduchého prania

Hotelové ustielanie si vyžaduje biele plátenné plachty so zakladaním pod matrac. Tie sú vo všeobecnosti zárukou jednoduchého prania. Z hľadiska kvality a životnosti je dôležité brať do úvahy hustotu tkania.

 

posteľné plachty

 

4. Dbajte na kvalitu paplónov a vankúšov

Rýchle opotrebovanie vankúšov v zmysle zničenia výplne je jedným z najčastejších problémov hotelierov. Aby ste predišli predčasnej investícii dbajte na výber kvality. Zohľadňujte druh výplne, prešitie, možnosť dopĺňania výplne a povrchový materiál.

 

paplón

5. Na veľkosti záleži

Štandardom hotelov je biela posteľná bielizeň. Pri jej výbere zohľadňujte kvalitu a veľkosť. Nesprávny výber veľkosti vzhľadom na paplóny je najčastejšou chybou, ktorá sa odzrkadľuje vo funkčnosti i dizajne ustielania. Z hľadiska materiálu dbajte na zloženie a možnosti prania.

 

meranie

6. Nezabudnite na dekoračné prehozy a vankúše

Vrchná časť ustielania spĺňa predovšetkým dekoračnú funkciu. Nároky na používanie a čistenie sú tu o niečo nižšie. Dbajte preto predovšetkým na dizajn, ktorý by sa mal stať akcentom celej hotelovej izby a esteticky ladiť s ostatným zariadením. Vhodnou voľbou je farebná súhra so závesmi alebo inými dekoračnými textíliami. Z hľadiska opotrebovania a čistenia sa pýtajte na materiálové zloženie.

 

prehozy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *