Osušky a uteráky, ktoré vašich hostí rozmaznajú

osušky a uteráky

Hotelové osušky a uteráky sa hosťom neasociujú len s hygienou, ale aj s relaxom a oddychom. Veď čo môže byť príjemnejšie ako sa po náročnom dni a blahodarnom kúpeli zabaliť do mäkučkej a nadýchanej osušky? Uterák ako obláčik však nemusí byť pravidlom. Čo vlastne robí uterák dobrým uterákom a ako sa vám textíliami podarí pre vašich hostí vyčarovať rozmaznávajúcu atmosféru relaxačných kúpeľov? Svoje know how o hotelových osuškách a uterákoch vám odovzdáme v nasledujúcom článku.

Aký uterák potrebujete?

Hotelová prevádzka kladie na kúpeľňové textílie obrovské nároky. Hostia vaše uteráky a osušky šetriť zaručene nebudú. Budú však očakávať ich dokonalý dizajn, hygienu a užívateľské vlastnosti. Aký uterák teda pre svoju hotelovú kúpeľňu potrebujete? Čistý, pekný, kvalitný, mäkký a savý. Bez týchto kvalít sa jednoducho nezaobídete, prípadne sa pripravíte o pozitívne referencie. Inak povedané, vhodné uteráky predávajú.

Materiálové zloženie

Materiál, z ktorého je uterák vyrobený, je v mnohých faktoroch rozhodujúci. Vypovedá o jeho základných vlastnostiach ako je savosť, odolnosť voči poškodeniu používaním a praním, ale napríklad aj mäkkosť či hrejivosť. Najpredávanejšími a bezpochyby i najkvalitnejšími materiálmi sú forté a bambus.

 

rozmaznávajúca kúpelňa

 

Froté uteráky a osušky

Kvalitné froté uteráky sa vyrábajú zo 100% bavlny. Bavlnené vlákna sa vyznačujú vysokou savosťou, hebkosťou a mäkkosťou. Sú tvarovo a farebne stále, čo predznačuje ich dlhú životnosť. Veľmi dobre zvládajú vysoké teploty a je možné ich vyvárať. Sú hrejivé, pevné a odolné. Stále však hovoríme o froté uterákoch vysokej kvality. Na trhu bezpochyby nájdete množstvo froté uterákov, ktoré sa s pravou bavlnou ani nestretli alebo jej obsahujú len malé množstvo. Výsledkom je nízka cena a ešte nižšia kvalita.

Bambusové uteráky

Pridaním bambusových vlákien k bavlne vznikajú kvalitné tkaniny výnimočných atribútov. V porovnaní s bavlnou sa vyznačujú lákavejším dizajnom s príjemným leskom a prirodzenými antibakteriálnymi a protiplesňovými vlastnosťami. Bambusové uteráky sa tiež vyznačujú veľmi vysokou savosťou, sú príjemné na dotyk, mäkké a jemné. Bambusové osušky a uteráky vynikajú aj odolnosťou voči pachom.

Gramáž

Gramáž vypovedá o hmotnosti jedného m2 tkaniny. Zjednodušene možno povedať, že so stúpajúcou gramážou stúpa aj kvalita materiálu. Uteráky a osušky s nízkou gramážou sú tenké, málo savé a spravidla sa vyznačujú aj nízkou životnosťou. Štandardom je gramáž začínajúca nad 400g/m2. Lacné tkaniny s nižšou gramážou znamenajú investíciu do nízkej kvality.

 

 

Veľkosť

Veľkosť prirodzene závisí od zámeru využitia uterákov a osušiek. V hotelovej kúpeľni nájdu svoje uplatnenie minimálne štandardné osušky s rozmermi 70x140cm určené na telo a uteráky vo veľkosti 50x90cm. Dobrým zvykom býva pridanie malého uteráčika na tvár alebo ruky. Tie sú v štandardnej ponuke s rozmermi 30x50cm. V prípade, že je súčasťou hotela wellness, odporúčame vám zásobiť sa aj osuškami nadštandardných rozmerov.

 

osušky a uteráky

 

Dizajn

Mnohé hotely siahajú pri výbere uterákov a osušiek po tradičnej bielej. Pravdou je, že biela je symbolom čistoty, ktorá je pri takej intímnej textílii akou je uterák bezpochyby nevyhnutnosťou. Žiadna iná farba nedáva taký signál dokonalej hygieny ubytovacieho zariadenia ako práve biela. Na druhej strane, biele uteráky môžu pôsobiť nudne a studeno. Napriek tomu vám odporúčame držať sa pri voľbe uterákov a hotelových osušiek vo svetlých farbách. Ak už chcete prostredníctvom týchto textílií vniesť do priestoru farebnosť, stavte na svieže pastelové odtiene. Samozrejme, výber farieb je predovšetkým vecou vkusu. Dôležité je však zladiť uterák s osuškou. Z tohto hľadiska sú najvhodnejšie obľúbené froté sety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *