Nevyberajte farbu posteľného prestierania, kým si neprečítate toto!

posteľná bielizeň

Význam farieb nespočíva len vo výslednom estetickom dizajne, hoci ten je bezpochyby nezanedbateľný. Zvolené farebné vzorce ustielania priamo ovplyvňujú prežívanie hotelových hostí. Ostatne, psychologické pôsobenie farieb bolo opakovane a dôveryhodne výskumne preukázané a úspešné hotely využívajú tieto zistenia vo svoj marketingový prospech. Biela nie je farbou prvej voľby hotelových textílií náhodou. Snehovo biele prestieranie pôsobí čisto, sviežo a vzdušne. Z pohľadu hostí je zárukou najvyšších hygienických štandardov hotela a tým aj špičkovej kvality služieb. Výsledný efekt je jednoduchý a súčasne luxusný.

Základnou farbou posteľného prestierania všetkých úspešných hotelov sú bezchybné biele textílie. Biela si však žiada aj precízne prestieranie. Zhodné previsy, priamočiare sklady a dokonale vyrovnané plochy sú nevyhnutnou požiadavkou tradičného hotelového stlania. Výsledkom je výnimočná estetická dokonalosť lôžka, ktorá pôsobí na hosťa v každom okamihu jeho užívania. Ideálnou nadstavbou neutrálneho podkladu ustielania sú výrazné farebné dekorácie.

vankúš

Vytvárajú dojem kontrastu a pôsobia veľmi esteticky. Dekoračné textílie dávajú posteli výraz. Voľba dizajnu dekoratívnych vankúšov, prehozov a ozdobných prikrývok je vecou vkusu a odrazom atmosféry a štýlu celého interiéru. Platí však základné pravidlo: sýte farby a výrazné vzory. Veľmi obľúbené sú honosné posteľné dekorácie v saténovom dizajne, ale aj teplo pôsobiace tkaniny s dlhším vlasom až kožušinového prevedenia.

obliečky

Trendom sú luxusné a elegantné farby, od zemitých odtieňov, cez metalické až po mystickú čiernu. Vhodnou voľbou je aj pestrá farebnosť v súlade s estetikou priestoru. Osvedčený je farebný súlad alebo komplementarita odtieňov textílií a doplnkov. Podobný farebný akcent môže mať dekoračné prestieranie, závesy aj keramika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *